BEZPEČNOST INFORMACÍ A ICT – Zavedení procesu řízení bezpečnosti informací dle hodnoty informačních aktiv společnosti

Služba je realizována jak jednorázově (projektem), tak i v režimu průběžné součinnosti se zákazníkem – tuto činnost nabízíme formou bodyshoppingu nebo outsourcingu.

Služba je významná např. před implementací Document Management Systému (DMS), Product Lifecycle Management (PLM), atp. Výstupy jsou často využívány pro ICT oblast v procesu Information Lifecycle Management (ILM) a také pro zvýšení efektivity zálohování a pro správnou archivaci dokumentů.


Partnerství

Společnost AXENTA a.s. je partnerem následujících společností:

 

 • AEC, spol. s r.o.

  AEC je náš výhradní dodavatel licencí Vulnerability Managementu NESSUS. Společnost AEC patří k nejvýznamnějším poskytovatelům software a služeb pro bezpečnost dat a antivirovou ochranu.

  www.aec.cz

 • AVNET

  AVNET je firma s celosvětovou působností. Spolupracujeme s její pobočkou v oblasti produktů z oblasti produktů pro bezpečnostní řešení.

  www.avnet.com

 • BalaBit IT Security Ltd.

  Maďarská společnost se sídlem v Budapešti, která je proslavená GNU logovacím produktem Syslog-NG, ze kterého později vzešla i jeho placená verze Syslog-NG Premium Edition a také Log Management appliance pro důvěryhodný sběr logů – Syslog-NG Storage Box (SSB). Naše společnost AXENTA a.s. je certifikovaný Diamond partner pro ČR a SR všech produktů společnosti Balabit.

  www.balabit.com

 • Cisco System, Inc.

  Společnost Cisco, kde jsme Select Partner, je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb.

  www.cisco.com

 • Cominfo a.s.

  Společnost Cominfo je naším partnerem pro řešení projektů zejména v oblasti zabezpečovací techniky a personální bezpečnosti.

  www.cominfo.cz

 • Economy Rating a.s.

  Společnost Economy Rating je naším partnerem zejména pro řešení projektů v oblasti dotačních programů.

  www.economy-rating.cz

 • Hewlett Packard Enterprise

  Celosvětová společnost s širokým portfoliem služeb a řešení. Naše společnost je certifikovaným partnerem společnosti Hewlett Packard Enterprise. Spolupracujeme v oblasti bezpečnostních řešení a produktů ArcSight.

  www.hp-enterprisesolutions.com

 • Intel Security - McAfee

  Je největší společnost na světě zaměřená na bezpečnostní technologie.

 • IBM

  Společnost IBM je největším poskytovatelem řešení a služeb informačních technologií na světě s dlouholetou tradicí. Naše společnost je certifikovaným partnerem IBM v oblasti bezpečnostních řešení, klíčovým produktem je IBM Security QRadar SIEM, který konsoliduje data protokolu zdrojových událostí z tisíců koncových bodů zařízení a aplikací distribuovaných po celé síti.

  www.ibm.com/cz-cs/

 • Intelek s.r.o.

  Společnost Intelek je naším partnerem pro řešení projektů zejména v oblasti komponent datových a telekomunikačních sítí.

  www.intelek.cz

 • FLOWMON NETWORKS, A.S.

  Brněnská společnost Flowmon Networks, a.s. je naším partnerem pro řešení projektů zejména v oblasti detekce anomálií v počítačových sítích, kde výborně doplňuje námi nabízený bezpečnostní dohledový systém Trustwave SIEM-OE (dříve Intellitactics ISM).

  www.invea-tech.com

 • Nagios Enterprises, LLC

  Nagios je standard pro monitorování infrastrukturních prvků jako jsou servery, switche, ale i např. síťové tiskárny, speciální zařízení apod. Díky stovkám pluginů jím lze monitorovat téměř všechny prvky IT infrastruktury.

  www.nagios.com

 • Network Security Monitoring Cluster

  Network Security Monitoring Cluster, družstvo - je kooperační odvětvové uskupení zaměřené na oblast bezpečnosti počítačových sítí a bezpečnosti v ICT.

  www.nsmcluster.com

 • Novicom s.r.o.

  Je přední společností vyvíjející software pro monitoring, správu a zabezpečení rozsáhlých sítí.

  www.novicom.cz

 • Security and Protection Information 2017

  Společnost Axenta patří mezi partnery této mezinárodní vědecké konference, pořádané v Brně 1.-2. června 2017 jako součást výstavy IDET.

  www.spi.unob.cz/

 • Tech Data Distribution, s.r.o.

  Společnost Tech Data je naším partnerem zejména pro prodej síťových prvků značek Cisco a Azlan.

  wwwmp.techdata.cz

 • Trustwave Holdings, Inc.

  Americká auditorská společnost zaměřující se na kontrolu souladu užívání platebních karet a veškerých souvisejících dat a informací. V portfoliu má několik desítek softwarových nástrojů, včetně SIEM, WAF, DLP, NAC, atd. Naše společnost AXENTA a.s. je výhradní partner pro ČR a SR všech produktů společnosti Trustwave a má udělen status VAR – Value Added Reseller.

  www.trustwave.com

 • VERACOMP, S.R.O.

  Společnost Veracomp s.r.o. je naším partnerem v oblasti prodeje produktů pro bezpečnostní řešení a také v oblasti prodeje licencí operačního systému Red Hat Enterprise Linux.

  www.veracomp.cz

 • Vysoká škola Karla Engliše, a.s.

  Vysoká škola Karla Engliše (VŠKE) propojuje studium s praxí díky odborným stážím studentů ve firmách, nejen v AXENTĚ.

  www.businesssimulator.cz

 • Z.L.D. s.r.o.

  Vyniká svým zaměřením na důsledné řešení specifických otázek v širokém spektru plánování, prevence a ochrany bezpečnosti osob, informací a majetku.

  www.zld.cz